10
Tem

INSTAGRAM GIF LERİNİZİ OLUŞTURUYORUZ

Instagram Hikayeleri’ndeki GIF’ler çok ciddi bir trend, ancak markanız için Instagram Hikayeleri GIF’leri de oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz?

İşletmeler sadece bir ton eğlencenin ötesinde Instagram hareketleri veya hızlı arama düğmesi gibi Instagram Hikayelerinizdeki önemli öğelere dikkat çekmek için Instagram Hikayeleri GIF’lerini kullanabilir.

Instagram Hikayeleri için kendi markalı GIF’lerinizi oluşturursanız, marka bilincini artırabilir, insanları canlı etkinliklerden göndermeye teşvik edebilir veya yalnızca kendi hikayelerinizi markanıza uygun hale getirebilirsiniz.

GIF Nedir? GIF Nasıl Yapılır?

Birbirinden farklı içeriklerle hazırlanmış olan gifler özellikle kullanıcıların ifade etmek istedikleri duygular için en uygun seçenekleri belirlemesini sağlamaktadır. Giderek yaygınlaşan kullanımı nedeniyle merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bu noktada özellikle nasıl hazırlandığı ya da ne şekilde kullanıldığı gibi pek çok farklı soru işareti kullanıcıların kafalarında yer almaktadır.

GIF İngilizce olarak grafik değiştirme biçimi anlamına gelmektedir. Kullanıcılar için özellikle sayısal resim saklama biçimi olarak kullanılmaktadır. Uygulama için kayıpsız sıkıştırma kullanılmaktadır. PNG ve JPEG kullanımıyla birlikte bilgisayarlarda özellikle en yaygın resim saklama biçimlerinden birisi de GIF olarak tercih edilmektedir. Piksel tabanlı olarak animasyonların üretimi anlamına gelmektedir.

Gifler Ne İçin Kullanılır?

Cep telefonu ya da bilgisayar üzerinden kullanılmakta olan gifler hemen her gün artmaya devam etmektedir. Farklı fotoğrafların ya da videoların kullanımı ile hazırlanmış olan giflerde özellikle farklı duygular ifade edilmektedir. Sevdiğiniz fotoğraf ya da resimleri kullanarak sizlerde GIF hazırlayabilirsiniz. Uygulama üzerinden işlem yapmak isteyenler gerekli olabilecek her durumda aynı şekilde kullanacakları farklı videoya da fotoğraf üzerinden farklı gifler hazırlayabilirler.

Gifler günümüzde sosyal medya da ve bunun yanı sıra iletişim mecralarında duyguları ifade etmek ya da anlatılmak isteneni hareketli bir şekilde aktarmak amacıyla tercih edilmektedir. İnstagram, Facebook, WhatsApp gibi pek çok farklı platformda binlerce farklı GIF bulunmaktadır. Her geçen gün artmaya devam eden gifler özel olarak hazırlanmaktadır. Hazır gifleri kullanmak istemeyenler kendileri hazırlayacakları gifler sayesinde gönderimleri sırasında kullanabilecekleri farklı içeriklere sahip olabilirler.

Kendinizin yada firmanızın giflerini hazırlatmak ve instagrama yükletebilmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Mutlu Kalın…